VÝPRODEJ E-shopu , SLEVY AŽ 50%

X

Rady zájemcům o holení břitvou

Pro zájemce o holení břitvou jsme připravili souhrn základních informací o tom co všechno k holení potřebujete aby jste si udělali představu o tom co to obnáší. Koupí břitvy to nekončí ale začíná.


Co minimálně potřebujete:
- Břitvu
- Obtahovací řemen
- Pevnou ruku


Co doporučujeme:
- Štěku a mýdlo na holení - použitím štětky a mýdla dosáhnete lepší přípravy pleti před holení a příjemnější průběh holení.
- Kamenec - slouží na stavění krvácení při vzniku drobných ranek.
- Kvalitní vodu po holení - pro ošetření pleti po holení.
- Brusný kámen s jemným zrnem - slouží na obtažení lehce tupé břitvy.


ČASTÉ OTÁZKY

Jakou břitvu si koupit?
Pro začátečníka doporučujeme břitvu s čepelí 4/8 nebo 5/8. Zda novou či repasovanou záleží na finančních možnostech nakupujícího. Další vlastnosti břitvy už záleží na kupujícím podle toho co se mu líbí.
U nových břitev kupujte pouze břitvy renomovaných výrobců! Pozor, i některé nové břitvy nejsou úplně připraveny na holení a musejí se doostřit na brusném kameni, nezapomeňte si to před koupí ověřit.
U repasovaných upozorňujeme, že anonymní koupě přes internet břitev označených že jsou připraveny k holení (shave ready) tomu často tak nebývá a tak doporučujeme nákup použité břitvy u odborníků s dobrými referencemi kteří se této problematice věnují.

Jak vybrat obtahovací řemen?
Jaký to je typ (závěsný nebo pevný) je v zásadě jedno, avšak začátečníkům lze doporučit pevné obtahovací řemeny (pádlo, kolíbka, napínací s rukojetí). 
Pokud chcete použít starší řemen je důležité aby nebyl poškozený či špinavý. Z těchto důvodů doporučujeme nejlépe řemen nový.

Jak často se břitva obtahuje na řemení?
Před každým holením.

Jakou štětku si koupit?
Štětka je nejlepší z jezevce, je obecně kvalitnější než z prasečích či umělých štětin. Je to pak znát při šlehání pěny.

Stačí pěna na holení?
Použití pěny na holení je v zásadě možné. Použitím štětky a kvalitního mýdla však dojde k lepší přípravě pleti před holením. Mýdla navíc na rozdíl od pěny neobsahují konzervační látky které dráždí pleť.

Potřebuji brusný kámen na obtažení?
Pokud jej nemáte, tak je nutno počítat s tím že po určitém stupni opotřebení, kdy již nestačí obtahovací řemen, musíte předat břitvu odborníku na přeostření.
To lze doporučit pro případ že se budete holit břitvou méně často či budete mít břitev více. Pozor na tzv. "brusiče" kteří umí nože ale s břitvami nemají zkušenosti!

Za jak dlouho se břitva musí přeostřit na brusném kmeni?
Doba, kdy nastane ten čas záleží na:
- jak kvalitní břitvu máte,
- zda používáte správnou techniku holení (nepokládat břitvu na tvář příliš na tupo)
- jak často se holíte
- jak máte tvrdé fousy
- zda správně obtahujete břitvu na řemenu
Je to tudíž značně individuální, lze říci že při holení se pouze břitvou jsou to řádově měsíce.

Musí se břitva po holení nějak ošetřit?
Ano, je potřeba ji vytřít do sucha a uložit na suchém místě (nejlépe nenechávat ve vlhké koupelně). Pokud se neholíte často pak je potřeba ji lehce naolejovat - někteří z nás ji konzervují po každém použití.

Jak rychle se dá oholit břitvou?
Břitva je nástroj který vyžaduje zodpovědný přístup, jedena se zaručených možností jak se pořezat je spěch. S tím je třeba k holení přistupovat. Pokud ale získáte cvik tak budete schopni se oholit i během několika minut. O rychlosti ale holení břitvou není.

V čem je holení břitvou lepší?
Někdo v tom může vidět návrat k osvědčenému v přetechnizované umělohmotné době, někdo v tom vidí mužnost (dámy prominou), někdo exhibici, někdo rád bere do ruky krásné a funkční věci, někdo je "pouze" staromilec... Mnozí kolegové potvrdí že mají po holení břitvou lepší pleť než za použití jiných nástrojů. Pro mnohé je to směs výše uvedeného.

Doporučujeme také video: Holení břitvou